Žaidimas „Monopolis: greitis“ – pirkti ar nepirkti?
Prieš savaitę vaikai pradėjo manęs prašyti, kad nupirkčiau jiems naują stalo žaidimą “Monopolis: greitis”. Kadangi buvome sutarę, kad stalo žaidimus jie perka iš savo sutaupytų kišenpinigių, tai pasidalinę sumą per pusę Elžbieta ir Faustas su banko kortelėmis išdidžiai nužingsniavo į prekybos centrą. Pradžiugino, kad prieš pirkdami jie praėjo visas žaislų parduotuves, rado vieną parduotuvę, kurioje žaidimas kainavo keliais eurais pigiau, ir ten pirko. Vadinasi, kažkas iš tų pokalbių apie taupymą lieka 😎.
Klasikinis žaidimas Monopolis man labai patinka, nes lavina ne tik skaičiavimo įgūdžius (juk reikia grąžą atiduoti…), bet ir gilina vaikų supratimą apie tai, kaip veikia nekilnojamojo turto rinka, investicijos ir pan.
Todėl buvo labai smalsu, ar “Monopolis: greitis” išlaiko esminius klasikinio Monopolio privalumus.
Patį žaidimą parodžiau ir pristačiau, kaip jis veikia (kad geriau įsivaizduotumėte) štai čia:
O dabar trumpai apie šio žaidimo pliusus ➕ir minusus ➖.
2 priežastys išbandyti žaidimą “Monopolis: greitis”
Visų pirma, žaidimas labai smagioje – rombo formos – pakuotėje. Eilinį kartą įsitikinau, kad įpakavimas – labai svarbu, ypač vaikams, kurie negalėjo atsistebėti, kad šis stalo žaidimas nėra nuobodžios stačiakampio formos.
O priežastys išbandyti yra štai šios:
1 priežastis. Vieno žaidimo trukmė – 10 min.
Jei negalite pakęsti ilgų žaidimų (o tikrai žinau tokių žmonių, pavyzdžiui, mano vyras 😊), šis žaidimas jums puikiai tiks. Kadangi yra laikmatis, kuris pradeda pypsėti baigiantis kiekvieno raundo laikui, ilgiau užtrukti tiesiog nepavyks.
2 priežastis. Interaktyvumas
Vienas didelis šio žaidimo pliusas – nereikia laukti savo ėjimo! Ėjimus daro visi vienu kartu! Gal skamba šiek tiek crazy, bet viskas pavyksta – išbandyta.
Tai reiškia, kad nėra tokio momento žaidime, kai nuobodžiai laukiate, kol kitas žaidėjas atliks savo ėjimą. Nuolat esate veiksme, mąstyme ir vykdyme. Viskas viename ir labai greitai!
3 dalykai, kurie nelabai patiko žaidime “Monopolis: greitis”
1 dalykas. Mažiau strategijos
Žaidime gerokai mažiau strategijos nei klasikiniame Monopolyje. Naujajame žaidime viskas vienodai kainuoja (1000 Monopolio pinigų), nėra nuomos, nėra laiko strateguoti ir padiskutuoti apie savo sprendimus (realiai net nematai, ką kiti žaidėjai daro, nes esi susikoncentravęs į savo ėjimus).
Atitinkamai, šis žaidimas daug mažiau nei klasikinis Monopolis moko vaikus, kaip veikia nekilnojamojo turto rinka, investicijos ir pan.
2 dalykas. Nelavina skaičiavimo įgūdžių
Klasikinis Monopolis man patinka ir tuo, kad jis lavina vaiko skaičiavimo įgūdžius. Juk nėra labai lengva 6 ar 7 metų vaikui atiduoti grąžą iš 50, kai nuoma kainuoja 24. Kadangi šiame Monopolyje viskas kainuoja tiek pat, žaidėjai tiesiog keičia pinigų kortelę į nuosavybės kortelę.
3 dalykas. Šio žaidimo negali sustabdyti ilgiau nei 3 min.
Nežinau, ar visiems šis dalykas toks svarbus, bet mūsų daugiavaikėje šeimoje – gana reikšmingas. Antrą kartą mums žaidžiant mano 2,5 m. Konstantinas išpylė jogurtą. Kol išvaliau, žaidimas jau buvo pasibaigęs be manęs 😢. Laikmatį gali sustabdyti 3 minutėms, bet jei užtrunki ilgiau, visas žaidimas turi prasidėti nuo pradžių.
Tikiuosi, kad ši apžvalga padės jums apsispręsti, ar verta įsigyti ir kartu su šeima išbandyti naująjį stalo žaidimą “Monopolis: greitis”. Svarbiausias klausimas yra – koks jūsų tikslas? Jei tikslas yra smagiai praleisti laiką, žaidimas puikiai tiks! O jei tikslas – kažko išmokyti vaiką ir su juo padiskutuoti – tuomet gal geriau pirkti klasikinį Monopolį.
Savo patirtimis galite dalintis prisijungę prie mūsų Facebook grupės: