Patarimai tėvams

Daugelis tėvų yra finansiškai raštingi, tačiau jiems nepavyksta to išmokyti savo vaikų.

Kodėl?

Nes tai nėra lengva.

Kviečiu jus susipažinti su 5 priežastimis, kodėl tėvams nepavyksta finansinio raštingumo išmokyti savo vaikų.

Jei norite užauginti finansiškai laisvus vaikus, turite juos mokyti dalykų visuose trijuose finansinės laisvės ramsčiuose: finansiniuose įsitikinimuose, finansiniuose įpročiuose ir asmeniniuose įpročiuose.

1 ramstis
Finansiniai įsitikinimai

Jūsų finansiniai įsitikinimai kuria jūsų tikrovę. Jie taip pat kuria jūsų vaikų tikrovę. Jūs perduodate savo įsitikinimus vaikams, norite to, ar ne. Jeigu jūsų vaikai norės juos pakeisti ateityje, jie turės labai pasistengti.

Skaityti toliau >>> Ta vienintelė priežastis pakeisti savo finansinius įsitikinimus

2 ramstis
Finansiniai įpročiai

Pinigai savaime nėra nei geri, nei blogi. Tai yra priemonė pasiekti tai, ką norite pasiekti. Padėti vaikams suprasti, kas yra pinigai, galima įvairiais būdais, priklausomai nuo vaiko amžiaus ir jo supratimo apie pinigų vertę lygį.

Skaityti toliau >>> Kaip padėti vaikams geriau suprasti pinigus

Išmokyti vaikus būti laisvais reiškia išmokyti juos atsakomybės, finansinės drausmės ir ugdyti verslumo dvasią. Apgalvotas ir kryptingas kišenpinigių vaikui davimas gali būti vienas iš būdų išmokyti vaiką apie pinigų uždirbimą ir atsakomybę.

Skaityti toliau >>> Kišenpinigiai vaikams – kodėl, kada ir kiek?

Išmokyti vaiką laukti, prieš išleidžiant pinigus, yra pati vertingiausia pamoka, kurios galėtumėte išmokyti. Prieš pradėdami siūlomas veiklas, įvertinkite, kiek jūsų vaikas supranta pinigų vertę? Jei manote, kad jam trūksta pinigų vertės supratimo paieškokite priežasčių.

Skaityti toliau >>> 3 dalykai, kurie išmokytų vaiką protingai leisti pinigus

Svarbu išmokyti savo vaiką taupyti kuo anksčiau. Tinkamas laikas pradėti mokyti taupymo įpročių, kai pradedate duoti kišenpinigius. Jei norite, kad jūsų vaikas ateityje būtų finansiškai laisvas, jis turi išmokti taupyti. Priešingu atveju, nesvarbu, kiek jis uždirbs pinigų ateityje, jei jis viską išleis, jis nebus laisvas spręsdamas, ką veikti gyvenime.

Skaityti toliau >>> 3 idėjos, kaip paskatinti vaiką taupyti

Vaikai yra skirtingi. Todėl jų susidomėjimas investavimu gali stipriai skirtis. Bet kuriuo atveju, vaikams svarbu suprasti, kad kuo anksčiau jie pradės, tuo greičiau jie taps finansiškai laisvi. Tačiau tėvams nėra paprasta rasti tinkamą laiką ir būdą apie tai pasikalbėti.

Skaityti toliau >>> 2 būdai, kaip sudominti vaiką investavimu

Aukojimas suteikia daugiau laimės, daugiau dėkingumo už tai, ką turime, bendruomenės tampa stipresnės, jei yra dalijamasi, išmoktas laukimas trokštamo dalyko gali suteikti vaikui pasididžiavimo savimi.

Skaityti toliau >>> 3 idėjos, kaip paskatinti jūsų vaiką aukoti

Ar jau turite diskusijų korteles
“Apie pinigus paprastai”?

Spauskite, kad padidintumėte

Diskusijų kortelės jums padės kalbėtis su vaikais apie pinigus paprastai, smagiai, kartu!

3 ramstis
Asmeniniai įpročiai

Padėkite vaikui atrasti jo gyvenimo aistrą, suprasti tikslus, juos nusistatyti ir jų siekti. Greičiausiai savo vaiką pažįstate labai gerai – net geriau nei jis pats save pažįsta. Todėl tai yra jūsų atsakomybė paskatinti jį gyvenime naudotis savo stiprybėmis ir rasti gyvenimo aistrą kaip įmanoma anksčiau.

Skaityti toliau >>> 3 idėjos, kaip įkvėpti savo vaiką svajoti

Jei išmokysite savo vaiką sveikų įpročių tol, kol jis yra mažas, jam nereikės eikvoti energijos susikurti tuos įpročius vėliau. Tai reiškia, kad tą energiją jis galės naudoti, siekdamas padaryti įtaką ir pakeisti pasaulį. Kas to nenori savo vaikams?

Skaityti toliau >>> 3 idėjos, kaip vaikus išmokyti sveikų įpročių

Tyrimai rodo, kad vaiko IQ priklauso nuo daug dalykų, kurie nėra tiesiogiai susieti su intelektu. Pavyzdžiui, IQ priklauso nuo sportavimo ir miegojimo įpročių, disciplinos, sveikos mitybos ir pan. To priežastis yra ta, kad viena mūsų gyvenimo sritis dažniausiai daro įtaką kitoms mūsų gyvenimo sritims.

Skaityti toliau >>> Kaip geriau lavinti vaiko protą

Gaukite nemokamą el. knygą
“Kaip ugdyti vaikus finansiškai per pandemiją? 5 veiklos.”

Spauskite, kad padidintumėte

Prenumeruokite mano naujienlaiškį!