6 būdai vaikams užsidirbti pinigų

Lina Banytė-Surplienė | Raising free kids įkūrėja | 2022 m. balandis

Dažniausiai Google užduodamas klausimas apie vaikus ir pinigus yra šis – kaip vaikai gali užsidirbti pinigų?

Ne kaip išmokyti vaikus taupyti, ne kaip protingai leisti, ne kaip investuoti, o kaip užsidirbti.

Spėju, kad taip yra todėl, kad šiuolaikiniai vaikai patys labai dažnai kelia šį klausimą tėvams, o šie, nežinodami ką atsakyti, prašo Google pagalbos ?.

Todėl šiandien noriu jums trumpai papasakoti apie 6 būdus, kaip vaikai gali užsidirbti pinigų, o detaliau apie tai galite paskaityti mano knygoje „Apie pinigus su vaikais“.

1 būdas. Papildomi darbai ar paslaugos tėvams

Tai – paprasčiausias, labiausiai paplitęs ir legalus būdas vaikams užsidirbti pinigų. Jie tiesiog gali atlikti sutartą darbą tėvams ir už tai gauti užmokestį. Šis būdas labai paprastas, todėl patrauklus, tik reikėtų vengti dažniausiai daromų tėvų klaidų.

Pirma, svarbu, kad vaikui mokėtumėte tik už tokį darbą, už kurį mokėtumėte kitam žmogui. Nereikėtų mokėti už šiukšlių išnešimą ar lovos pasiklojimą, nes šiuos darbus atlikti yra vaiko pareiga.

Antra, vaikui už darbą reikėtų mokėti rinkos kainą – t.y. tokią sumą, kurią mokėtumėte kam nors kitam. Jei automobilį plovykloje galite nusiplauti už 10 eurų, tai ir vaikui turėtumėte mokėti panašiai.

Galiausiai – svarbu išsireikalauti kokybiško darbo. Jei plovykloje automobilį už 10 eurų jums nuplauna gerai, tai lygiai taip pat gerai turėtų nuplauti ir vaikas. Jei jis dar nesugeba nuplauti taip pat gerai, tuomet atitinkamai turėtų mažėti ir jo atlygis.

2 būdas. Darbai ar paslaugos kitiems

Tai gali būti kaimynų šuns pavedžiojimas ar gėlių palaistymas, kai kaimynai yra išvykę atostogų.

Arba maisto nupirkimas kitoje laiptinėje gyvenančiam senoliui.

O gal matematikos pamokos mažesniam kaimynų vaikui?

Arba video redagavimo paslaugos per platformą.

Atliekant darbus ar paslaugas kitiems, svarbūs 3 momentai:

  1. Kaimynams turi būti priimtina mokėti už siūlomas paslaugas (tikrai ne visada taip bus!)
  2. Svarbu susitarti dėl kainos, kuri tinka abiem pusėms, ir užtikrinti paslaugų kokybę (taigi derybų stadijoje gali tekti įsikišti tėvams)
  3. Svarbu atsižvelgti, ką vaikui patinka daryti. Pavyzdžiui, jei vaikas bijo šunų, geriau nesiūlyti kaimynams vedžioti šunį ?

3 būdas. Iš verslumo

Išskyriau kaip atskirą būdą, nors būtų galima apjungti su darbais ir paslaugomis kitiems. Šis būdas – tai galimybių ką nors nusipirkti pigiau ir parduoti brangiau ieškojimas. Pavyzdžiui, mokyklinės Kaziuko mugės – puiki proga išbandyti savo verslumo sugebėjimus.

Vaikai eina į parduotuvę, perka ingredientus, patys gamina ir paskui pardavinėja už savo sugalvotą kainą. Dar galima pardavinėti limonadą ar saldainius kaimynų vaikams.

4 būdas. Parduoti senus daiktus

Jei jūsų namai prigrūsti senų ir nebereikalingų daiktų, galite pasiūlyti vaikui užsidirbti parduodant senus daiktus – tai gali būti žaislai, žaidimai, drabužiai, netgi išaugtas dviratis.

Esminė taisyklė – jei jūs padedate vaikui įdėti skelbimą, pakalbėti su potencialiais pirkėjais ir pan., turėtumėte pasiimti dalį atlygio. Ir ne todėl, kad jums gaila vaikui atiduoti pinigus, o todėl, kad vaikui norime parodyti, kaip veikia realus pasaulis (o realiame pasaulyje niekas neduos jums visų pinigų, jei padarysite tik dalį darbo).

5 būdas. Priduoti depozitą

Šis būdas tinka ir patiems mažiausiems – jau nuo 3 metų vaikai gali kartu su jumis priduoti butelius ir skardines. Tik svarbu, kad leistumėte vaikui ne tik įdėti depozitą, bet ir gautą lapelį išsikeisti į tikrus pinigus kasoje.

Tokiu būdu ne tik parodysime vaikui, kaip galima užsidirbti pinigų, bet ir mokysime aplinkos tausojimo.

6 būdas. Susirasti darbą

Šis būdas tiks tik vyresniems – Lietuvoje galima dirbti nuo 14 metų.

Ankstyvas darbas moko vaiką disciplinos, parodo, koks sunkus gali būti menkai apmokamas darbas. Be to, tai gali paskatinti vaiką labiau mokytis!


Kad ir kiek metų būtų jūsų vaikui, jis tikrai gali išnaudoti nors vieną iš šių būdų, norėdamas užsidirbti papildomų pinigų.

O jei norite apie vaikų finansinį ugdymą sužinoti daugiau, kviečiu įsigyti mano knygą “Apie pinigus su vaikais”.

← Grįžti į tinklaraštį