4 veiklos, kurios padės jūsų vaikui pamėgti pinigų temą
Praėjusią ir šią savaitę nemažai laiko su vaikais skyrėme diskusijų kortelėms – tai tokios kortelės, ant kurių užrašyta po vieną klausimą apie pinigus ir kurios padeda pradėti pokalbį.
O rezultatas toks – vaikai taip įsitraukė į klausimų atsakinėjimą, kad negalėjo sustoti nei po vieno, nei po dviejų, nei po trijų kortelių. Norėjo išbandyti visas!
Turbūt nujaučiate kodėl? Todėl, kad klausimai daug daugiau įtraukia nei atsakymai. Kai išgirsti klausimą, iš karto kyla įvairių minčių ir idėjų… O kai kas nors nuobooooodžiai pasakoja, irgi kyla minčių, bet apie tai, kaip norėtum eiti ką nors įdomaus paveikti 😁
Per praėjusias 2 savaites pristačiau 6 būdus, kaip įtraukti vaikus į mokymą apie pinigus:
1 būdas. Pasakokite istorijas.
2 būdas. Naudokite paraleles.
3 būdas. Atkreipkite dėmesį į naudojamus žodžius.
Daugiau apie šiuos būdus galite skaityti čia.
4 būdas. Paaiškinkite, kas vaikui iš to?
5 būdas. Pagirkite.
6 būdas. Išnaudokite momentus.
Daugiau apie šiuos triukus skaitykite čia.
O šiandien – dar 4 būdai (kad būtų gražus skaičius 10 😊).
7 būdas. Užduokite klausimus
Klausimai – vienas efektyviausių būdų pradėti bet kokį pokalbį. O vaikai klausimus tiesiog dievina! Aišku, reikia sugalvoti, kokius klausimus užduoti (tai irgi nėra pati lengviausia užduotis). Galima pradėti nuo mūsų šeimoje labai mėgstamo žaidimo „Kiek kas kainuoja?“ (obuolių kilogramas, pienas, varškė, duona, automobilis, elektra ir pan.).
Norint sugalvoti kitus klausimus labiausiai jums padės žodis „kodėl?“. Norite pakalbėti apie taupymą, klauskite: „Kodėl reikia taupyti?“. Norite pakalbėti apie pinigų uždirbimą, klauskite: „Kodėl reikia uždirbti pinigus?“. O tada – klausykite vaiko ir užduokite papildomus klausimus.
8 būdas. Ieškokite žaidimų
Vaikams labai patinka žaidimai. Todėl svarbu žinoti žaidimus, kurie lavina vaikų finansinį raštingumą. Keli stalo žaidimai, kurie tiktų šiam tikslui:
- Monopolis
- Gyvenimo žaidimas
- Pinigų srautas (didesniems vaikams)
- Cashflow for kids (deja, tik angliškai kol kas…)
Yra ir internetinis žaidimas apie pinigus: Pinigėnai
Jei žaidimus žaidžiate kartu su vaikais, svarbu netylėti – paaiškinti, kodėl padarėte vienokį ar kitokį sprendimą, užduoti klausimus, atsakyti į vaikams kylančius klausimus.
9 būdas. Duokite užduočių
Užduotys, jei jos smagios, irgi gali būti puikus būdas įtraukti vaikus. Apie kokias užduotis aš kalbu? Pavyzdžiui, nuvažiuoti (su dviračiu) ar nueiti į parduotuvę ir ką nors nupirkti (didesniems vaikams), rasti konkrečią prekę parduotuvėje (mažesniems vaikams) ir pan.
10 būdas. Parinkite smagią aplinką
Kai norėjau Elžbietai (7 m.) užduoti kelis klausimus apie pinigus (kad galėčiau įvertinti, kiek ji žino), nusprendžiau išnaudoti mūsų tradiciją – mes su ja kartą per mėnesį turime „mergaičių vakarą“, kai abi išeiname pasėdėti į kavinę, nusiperkame arbatos ir po desertą.
Tai vieną tokį mergaičių vakarą, kai užsisakėme šaltalankių arbatos ir šokoladinį fondantą, išsitraukiau savo klausimus. Galiu jus patikinti, kad smagi kavinės aplinka padėjo mums linksmai praleisti laiką – diskusijos vystėsi lengvai, kartu juokėmės ir primąstėme įvairių dalykų. Neabejoju, kad šias akimirkas ji atsimins su malonumu.
Nepamirškime, kad mums visiems patinka laiką leisti smagioje aplinkoje. Todėl, jei norime paliesti kokią svarbią ar rimtą temą, siūlau pagalvoti apie tai, kad reikėtų sukurti ir smagią aplinką. 🤘💥✨
Labai tikiuosi, kad pavyks bent kelis iš šių 10 būdų įgyvendinti 😉
Labai laukiu jūsų pasidalinimų!
Savo patirtimis galite dalintis prisijungę prie mūsų Facebook grupės: